332225-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fastighetsförvaltning – Fastighetsnära tjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighetsnära tjänster
Beskrivning: Under 2027 har Kraftringen för avsikt att teckna avtal med en leverantör av fastighetsnära tjänster såsom Arbetsplatstjänster, fastighets och kontorsskötsel, post, registratur och lokalvård m.m Orter-geografisk omfattning: Lund, Eslöv, Klippan.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 75123000 Fastighetsförvaltning
Ytterligare klassificering (cpv): 79131000 Dokumentationstjänster, 79500000 Kontorshjälp, 79992000 Receptionstjänster, 79993000 Tjänster för servicesystem och drift av anläggning, 79993100 Tjänster för drift av anläggning, 90910000 Städning, 90919200 Kontorsstädning, 98341140 Vaktmästartjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001