2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kompletterande livsmedelsavtal
Beskrivning: Upphandlingen avser ett kompletterande livsmedelsavtal. Avtalet omfattar livsmedel i konsumentförpackningar för att tillgodose kommunala enheters behov av mindre inköp av livsmedel, hygien- och husgerådsartiklar. Avtalet är ett komplement till Kommunens befintliga livsmedelsavtal.
Intern identifierare: 2024-137
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000