332238-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Ramavtal konvertering CAD-modeller
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal konvertering CAD-modeller
BeskrivningUpphandlingen avser tjänst för konvertering av CAD-modeller enligt de villkor som anges i Ramavtalet med tillhörande handlingar. Leverantören ska leverera tjänsterna med den skicklighet, snabbhet och omsorg som Beställaren har anledning att förvänta av ett välrenommerat företag i branschen. Tjänsterna ska kunna tillhandahållas under hela ramavtalstiden, utan avbrott, i enlighet med Ramavtalet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110552:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72212321 Programvaruutvecklingstjänster för datorstödd konstruktion (CAD), 48000000 Programvara och informationssystem, 48320000 Programvara för ritning och bildbehandling