332275-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bygg- och markarbeten för ny fjärrkylanläggning, Polvägen, Västerås
Referensnummer: Dnr 2023/38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45213000 Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar bygg- och markarbeten i samband med nybyggnation av en produktionsanläggning för fjärrkyla med tänkt placering intill befintlig fjärrkylanläggning längs Polvägen på Finnslätten i Västerås.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen