See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Senior Projektingenjör till järnvägsprojekt i Region Sydöst
Beskrivning: Inom järnvägsenheten i region Sydöst förstärker vi nu projektorganisationen i ett antal utpekade och prioriterade projekt. Enheten söker därför en senior projektingenjör som kan arbeta nära en erfaren projektledare och ta ett större eget ansvar i projektens genomförande. Uppdraget kräver bred erfarenhet av investeringsprojekt inom järnväg, god samarbetsförmåga samt vana att arbeta strukturerat enligt Trafikverkets arbetssätt.
Intern identifierare: KOM-419680
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Senior Projektingenjör till järnvägsprojekt i Region Sydöst