332279-2023 - ResultatSverige-Luleå: Reparation och underhåll av lekplatsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Felavhjälpande underhåll av lekplatser
Referensnummer: KLF 2023/424
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50870000 Reparation och underhåll av lekplatsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Luleå kommun har behov av en leverantör som ska utföra felavhjälpande underhåll på lek- och aktivitetsutrustning på förskole- och skolgårdar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen