Typ av upphandlande myndighet Annan typ: statligt ägt aktiebolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsjour.
Referensnummer: SPF2016-042
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar att utanför ordinarie arbetstid tillhandahålla fastighetsjour till ca 100 fastigheter fördelade på 16 st. zoner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen