2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal- Service och installation av larm, passagesystem samt låssmedstjänster
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för service, jour och installation av teknisk säkerhet. Avtal tecknas med en (1) leverantör.
Intern identifierare: SKAB2024-000191
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45312200 Installation av inbrottssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31620000 Akustisk eller visuell signalutrustning, 31625300 Inbrottslarmssystem, 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32323500 TV-övervakningssystem, 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 35121300 Säkerhetsinstallationer, 35121700 Larmsystem, 35125000 Övervakningssystem, 35125300 Övervakningskameror, 42000000 Industrimaskiner, 42960000 Manöver- och styrsystem, tryckeriutrustning, grafisk utrustning, utrustning för kontorsautomatisering och informationsbehandlingsutrustning, 42961100 Passerkontrollsystem, 45222300 Tekniskt arbete för säkerhetsanläggningar, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45312000 Installation av larmsystem och antenner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal- Service och installation av larm, passagesystem samt låssmedstjänster