332456-2023 - ÄndringSverige-Jönköping: Städning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillfälliga städtjänster vid behov
Referensnummer: 23/47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Vätterhem upphandlar tillfälliga städtjänster vid behov.
Det är när egen personal inte finns tillgänglig som Vätterhem har behov av samarbetspartners. Som leverantör kan ni förvänta er arbeten så som städning av trapphus, tvättstugor, avflyttningsstäd i lägenheter (allt från städning av hela lägenheter till kompletterande städning av städanmärkningar), kontorsstäd, osv.