Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av maskinstege till Bohus räddningstjänstförbund (BORF)
Referensnummer: KS2019/0107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34114110 Räddningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av kontrakt för köp och leverans av en ny maskinstege Bohusräddningstjänstförbund (BORF)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34114110 Räddningsfordon, 34144210 Brandfordon, 34144213 Brandbilar, 34913700 Brandbilsstegar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen