Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Komplettering högtalaranläggning Stora Salen
Referensnummer: UKK-19001
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala Konsert & Kongress AB kompletterar och förnyar befintlig ljudanläggning i stora salen och avser inhandla högtalare med angivna tillbehör till verksamheten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 700 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen