332521-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Drift av idrottsanläggningar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetsdrift av ishallar på NKT Arena Karlskrona.
Referensnummer: KS2017/4704 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92610000 Drift av idrottsanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser verksamhetsdrift, städning, bokning av s.k. strötider av ishallarna, inre och yttre skötsel, kundmottagning, tillsyn och visst underhållsarbete samt arbetsledning av uppdraget enligt detta förfrågningsunderlag med bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77320000 Skötsel av idrottsplatser, 90910000 Städning, 98341130 Fastighetsskötsel, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen