See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Personlarmstjänster
Beskrivning: Norrköpings kommun inbjuder till leverantörer att lämna anbud i upphandlingen av personlarmstjänster. Upphandlingen omfattar hyra av bärbart personlarm samt positionsenheter för innomhuspositionering. Larmen ska terminera vid den larmcentral (f.n. Avarn) som Norrköpings kommun upphandlat för larmmottagning av sina övriga larm.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89667:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 35121700 Larmsystem, 38822000 Fjärrstyrda larmanordningar, 35121000 Säkerhetsmateriel