332657-2018 - ResultatSverige-Malmö: Tvätt- och kemtvättstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cirkulationstvätt städmaterial
Referensnummer: HVO-2018-214
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten omfattar hämtning, tvätt och leverans (hämtning av märkta nät med smutsigt tvättgods, lämning av märkta nät med rent tvättgods) av tvättgods.
Cirkulationstvätt av hyrt städmaterial samt tvätt, hämtning och lämning av kundägt tvättgods.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
98311000 Tvättinsamling, 98311100 Tvätthantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen