332667-2018 - ResultatSverige-Malmö: Vakttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Larm- och bevakningstjänster
Referensnummer: 270/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79713000 Vakttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsföremålet
Upphandlingens huvudsakliga syfte är att under avtalstiden säkra Sysavs behov av larm- och bevakningstjänster. Upphandlingen syftar bl a till att förebygga och skydda Sysavs anläggningar och personal från skador av brottsligt angrepp, brand eller liknande.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79710000 Säkerhetstjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen