332699-2016 - ResultatSverige-Lund: Utrustning för biblioteksautomation
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Självbetjäningsautomater.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lund.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Självbetjäningsautomater för in- och utlåning av böcker vid Lunds universitets bibliotek.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
30238000 Utrustning för biblioteksautomation, 39155100 Biblioteksutrustning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.