332727-2017 - ResultatSverige-Malmö: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städning Studentboende.
Referensnummer: 2017MKB-559
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokalvård av Studentboende (Rönnen Student och Internationella Rönnen).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 90911100 Städning av bostäder, 90911200 Städning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lokalvård av Studentboende (Rönnen Student & Internationella Rönnen). Avtalstiden är 6 månader med en förlängningsoption på 3,5 år. Antal uppskattade timmar är ca 2 500 h per år.