332737-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom lokalförsörjnings och hyresgästrådgivning
Referensnummer: 2019:5858
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Skolinspektionen har lokaler på fem orter, Göteborg, Lund, Linköping, Stockholm och Umeå. Det finns enskilda avtal för respektive ort som löper ut vid olika tillfällen. Skolinspektionen har en gemensam lokalstrategi för alla kontor.
Skolinspektioner kommer behöva hjälp i hela ledet, från lokalsökning, hyresförhandling till ev. projektering och flytt i att operationalisera lokalstrategin.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71200000 Arkitekttjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen