Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektering utbyggnad Solhaga äldreboende
Referensnummer: UH-2020-247
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta avrop avser en projekteringsledare för att utse och leda en projekteringsgrupp som skall leverera framtagande av ett komplett förfrågningsunderlag samt en kostnadskalkyl för utökning av Solhaga äldreboende i Sundsvall.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71200000 Arkitekttjänster, 71300000 Ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen