Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillagning av skolmåltider till Burlövs kommun.
Referensnummer: 17/30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55322000 Tillagning av måltider
II.1.4.
Kort beskrivning
Burlövs kommun avser att bygga om Dalskundsskolans matsal och kök, med start våren/sommaren 2017. För att tillgodose elevers och personals dagliga behov av skollunch söker Burlövs kommun en leverantör som kan uppfylla detta behov enligt detta Förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15894210 Skolmåltider, 55500000 Matsalstjänster och catering, 55523100 Servering av skolmåltider
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen