332754-2022 - ResultatSverige-Uppsala: Arbetskläder för män
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ambulanskläder
Referensnummer: UPPH2022-00119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18110000 Arbetskläder för män
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar leverans av kläder, förstärkning- och arbetskläder till Region Uppsalas ambulanspersonal.
Upphandlingen avser främst förslitningsutbyten. I första hand gäller det leveranser av arbetskläder till all personal. För nyanställd personal gäller även förstärkningskläder och övriga persedlar.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudspris
Priser ska anges i svenska kronor (SEK) exkl mervärdeskatt och inkludera samtliga med uppdraget förenade kostnader. Efterfrågade kläder/produkter i varukorgen, bilaga 1E. Lämnas som SEK/st.
Priser på övriga kläder/produkter som ska prissättas ska anges enligt uppgifter i kravspecifikationen.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 2022-05-12 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen