Typ av upphandlande myndighet Annan typ: public service
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Taxitjänster Stockholm.
Referensnummer: 2017/02
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges Television AB (SVT), Sveriges Radio AB (Sveriges Radio), Utbildningsradion AB (UR) och Sveriges Radio Förvaltning AB (SRF), inbjuder härmed leverantörer att inkomma med anbud i upphandling av Taxitjänster Stockholm.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen