2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Golvarbeten
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal av entreprenadtjänster inom bygg- och golvarbeten. Avrop för löpande, planerat och oplanerat underhåll, samt mindre om- och tillbyggnader.
Intern identifierare: 25/5
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45432000 Golvläggning och -beläggning samt tapetsering
Ytterligare klassificering (cpv): 45432110 Golvläggning, 45432111 Läggning av mjuka golv, 45432113 Läggning av parkettgolv
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000