33279-2024 - Resultat
Sverige – Tolktjänster – Teckenspråkstjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTeckenspråkstjänster
BeskrivningGöteborgs Stad, Socialförvaltningarna och Funktionsstöd genomför en upphandling av teckenspråkstjänster är uppdelad i fyra olilka delområden; Teckenspråkstolkar, dövblindtolkar, skrivtolkar och dövtolkar.
Föregående meddelande012853-2023
Intern identifierare1243/23
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000