Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Golvarbeten
Referensnummer: Unr 4/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser golvarbeten inom Hyresbostäders bestånd där anbudsgivaren förväntas ha hög kompetens och servicegrad. Arbetena omfattar främst läggning av olika golvmaterial bl a linoleumgolv, parkettgolv, löslagd vinylmatta samt vinylklickgolv (LVT) mm till största del i flerbostadshus. Det förekommer även slipning och lackning av golv etc. Även andra typer av golvläggning kan komma att bli aktuellt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45432110 Golvläggning, 45432111 Läggning av mjuka golv, 45432113 Läggning av parkettgolv, 45432114 Läggning av trägolv, 45432130 Golvbeläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen