332822-2026 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbeten för järnvägar – Malmbanan, Nuortikon, förlängning mötesdriftplats produktion
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelMalmbanan, Nuortikon, förlängning mötesdriftplats produktion
BeskrivningMalmbanan, Nuortikon, förlängning mötesdriftplats. Förlängning av spår 2, 4 st växelbyten och kontaktlednings-upprustning.
Intern identifierareKOM-413355
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45234100 Anläggningsarbeten för järnvägar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMalmbanan, Nuortikon, förlängning mötesdriftplats produktion