332838-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Grafisk formgivning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grafisk formgivning och produktion
Referensnummer: 20/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79822500 Grafisk formgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar framför allt tjänster inom grafisk formgivning och produktion men även andra typer av kommunikationstjänster. Ofta rör det sig om tjänster som ska utföras med kort framförhållning och med kort produktionstid, ibland parallella uppdrag. Exempel på uppdrag:
— formgivning av rapporter
— visuell identitet
— digital kommunikation
— foto och film
— infografik
— illustrationer med mera
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen