332860-2024 - Resultat
Sverige – Förmedling av läkare – Inhyrning av läkare till EMI (Elevhälsans Medicinska Insats)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelInhyrning av läkare till EMI (Elevhälsans Medicinska Insats)
BeskrivningLäkare till EMI (Elevhälsans Medicinska Insats) för i första hand till längre fastställda perioder, i andra hand för enstaka kortare uppdrag. Upphandlingen är uppdelad i två områden: grundskola och gymnasieskola.
Intern identifierare725/23
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenIcke direktivstyrd annonspliktig upphandling enligt lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU) kap 19.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79625000 Förmedling av läkare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelInhyrning av läkare till EMI (Elevhälsans medicinska insats)