See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service och reparationer av tunga fordon samt anläggningsmaskiner
Beskrivning: Service och underhållsavtal av tunga fordon och maskiner, däck och däckhotell avseende lastbilar och släp, hjullastare, grävmaskiner, kranhyttar och skogsmaskiner samt redskap för Liljaskolan i Vännäs kommun.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Service och reparation av Entreprenadmaskiner, Volvo
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126567:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning, 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Service och reparation av Lastbilar, Volvo/Scania
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126567:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Service och reparation av Släpvagnar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126567:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Service och reparation av Kranhytt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126567:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Däck - däckhotell och skiftning av däck
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126567:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Service och reparation av Entreprenadmaskiner, JCB
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126567:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Service och reparation av Entreprenadmaskiner, Ljungby
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126567:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Service och reparation av Entreprenadmaskiner, Volvo - uppdateringar mjukvara
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126567:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Service och reparation av Entreprenadmaskiner, JCB - uppdateringar mjukvara
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126567:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Service och reparation av Entreprenadmaskiner, Ljungby - uppdateringar mjukvara
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126567:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Service och reparation av Lastbilar - uppdateringar mjukvara, Volvo
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126567:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Service och reparation av Redskap
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126567:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Service och reparation av Lastbilar - uppdateringar mjukvara, Scania
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126567:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Service och reparation av Skogsmaskiner, VIMEK
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126567:Lot:11