See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Laddinfrastruktur
Beskrivning: Svenska Bostäder avser att bygga ut laddinfrastruktur i hela sitt fastighetsbestånd och söker därför en samarbetspartner som kan medverka i utredning, planering och genomförande av denna satsning. Målsättningen är att samtliga fastigheter ska vara färdigställda senast år 2030. Se Administrativa föreskrifter och dess handlingar för mer information.
Intern identifierare: SB 2025/718
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Svenska Bostäder avser att bygga ut laddinfrastruktur i hela sitt fastighetsbestånd och söker därför en samarbetspartner som kan medverka i utredning, planering och genomförande av denna satsning. Målsättningen är att samtliga fastigheter ska vara färdigställda senast år 2030. Se Ansökningsinbjudan och dess handlingar för mer information.
Intern identifierare: Ramavtal Laddinfrastruktur