332903-2022 - ÄndringSverige-Jönköping: Presenter och priser
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter
Referensnummer: 19/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18530000 Presenter och priser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser profilprodukter till Jönköpings kommun som ska användas för att marknadsföra kommunen.
Inledning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende köp av profilprodukter inklusive tryck.
Omfattning
Upphandlingen omfattar profilprodukter inklusive tryck. Produkterna är till för att marknadsföra kommunen, kommunens gymnasieskolor och olika verksamheter inom kommunen så som räddningstjänsten, Upptech etc. Profilprodukter som avses är bland annat t-shirts, pennor, vattenflaskor, reflexer, nyckelband etc.
Uppdraget ska genomföras i den omfattning och i enlighet med de krav och villkor som anges i upphandlingsdokumentet.