2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsignationslager av drivmedel HVO100 samt inköp av AdBlue, inkl. stationstankning för tunga fordon
Beskrivning: Konsignationslager av drivmedel HVO100 samt inköp av AdBlue, inkl. stationstankning för tunga fordon. Genom ett konsignationsavtal till merparten av volymen ska en beredskapsvolym upprätthållas inom Halmstad tätort. Upphandlingen omfattar även HEM:s behov av stationstankning av HVO100, Diesel samt AdBlue för tunga fordon.
Intern identifierare: HEM 2025/00050
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
Ytterligare klassificering (cpv): 09134200 Dieselbränsle, 09134232 Biodiesel (B100)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000