332972-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Trädgårdstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Västfastigheter – Markskötsel Alingsås.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västra Götalands län.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Västfastigheter handlar upp markskötsel som omfattar åretruntskötsel på ett sjukhus i Alingsås.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
77300000 Trädgårdstjänster, 90620000 Snöröjning
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner
Option: nej