2. Förfarande
Förfarande
Titel: Obligatorisk ventilationskontroll (OVK)
Beskrivning: Upphandlingen avser tekniska konsulttjänster med uppdrag att utföra obligatorisk ventilationskontroll (OVK), vilket ska genomföras enligt Boverkets gällande föreskrifter. Ramavtal kommer att tecknas med en konsult och uppdragen ska utföras löpande efter avrop i lägenheter med kvarboende hyresgäster. Fastigheterna innefattar: centralaggregat med FTX, lägenhetsspecifika FTX-system, lägenheter med självdrag (S), mekanisk frånluft (F) mekanisk från- och tilluft (FT) samt FX-system. Välkommen att lämna anbud!
Intern identifierare: 2025:19
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71315410 Inspektion av ventilationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000