333029-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Finans- och försäkringstjänster – Operationell leasing
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOperationell leasing
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för operationell leasing av förmånsbilar för Almi‑koncernen. Ramavtalet ska omfatta leverans av operationell leasing av personbilar, inklusive tillhörande tjänster såsom service, reparation, försäkring, däck, administration samt återlämning och avveckling av fordon vid leasingperiodens slut.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128525:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34110000 Personbilar