333067-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: IT-tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-konsulter
Referensnummer: 202283
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende IT-konsulter innefattande följande konsultroller:
Projektledare - teknisk projektledare
Systemutvecklare Microsoft 365 och därtill relaterade applikationer
Systemintegratör
Tekniker/systemspecialist
Teknikstöd/support på plats
Lösningsarkitekt
Infrastrukturarkitekt
Säkerhetsstrateg/säkerhetsanalytiker
Risk Management
Säkerhetstekniker
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen