333081-2026 - Resultat
Sverige – Förmedling av personal, även tillfälligt anställda – Undersköterskor till hemtjänst och särskilda boenden.
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUndersköterskor till hemtjänst och särskilda boenden.
BeskrivningVetlanda kommun avser upphandla 3 undersköterskor till hemtjänst och särskilda boenden.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Ytterligare klassificering (cpv): 79622000 Tillhandahållande av hemtjänstpersonal, 80590000 Handledning, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85140000 Diverse hälsovård, 85141200 Sjukskötersketjänster, 85141220 Rådgivning tillhandahållen av sjuksköterskor, 85310000 Socialt arbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001