333085-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Visby: Skogstjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elnät Ledningsröjning.
Referensnummer: 17/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77200000 Skogstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Gotlands Elnät AB står inför behov att röja kraftledningsgator uppdelat på 2 områden, norra respektive södra Gotland.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen