333086-2018 - ResultatSverige-Växjö: Konsulttjänster för företagsutveckling
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avancerat förbättringsarbete
Referensnummer: 18/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Växjö Energi AB inbjuder till anbudsgivning gällande upphandling av ramavtal avseende avancerat förbättringsarbete.
Upphandlingen avser verksamhetsutveckling med fokus på att etablera strukturer som löpande möjliggör systematiskt tillvaratagande av förbättringsmöjligheter och kontinuerligt lärande inom bolagets värdekedjor, med start i leverantörsledet över den egna förädlingsverksamheten fram till nöjda och trogna kunder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79411000 Allmän organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen