2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift, support och vidareutveckling av open e-plattform
Beskrivning: Luleå kommun genomför upphandling på uppdrag av Norrbottens e-nämnd (alla kommuner i Norrbotten). Upphandlingen omfattar drift, support och vidareutveckling av befintlig open e-plattform. Ingen ny kompletterande information, ändringar eller svar på frågor lämnas efter 16 juni.
Intern identifierare: KLF 2025/120
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Drift, support och vidareutveckling av open e-plattform