2. Förfarande
Förfarande
Titel: Cykelrelaterade Varor och tjänster
Beskrivning: Upphandlingen är uppdelad i två delområden och Leverantörer kan välja att lämna anbud på ett eller flera delområden, ramavtalet omfattar: Delområde 1 - Service och reparation av cyklar samt köp av cykeltillbehör Exempel på cykelrelaterade varor och tjänster är: Alla typer av cykeltillbehör såsom hjälmar, låsvajrar, cykelpump, cykelreparationsställ, cykelhållare för bil, cykelväskor, låskättingar mm. GPS system för cykel som gör att man kan spåra cykeln. Även service och/eller serviceavtal för friköpta cyklar, elcyklar, transportcyklar (last- och lådcyklar) Syftet med Ramavtalet för delområde 1 är att service och underhåll samt cykelrelaterade varor blir lättillgängligt för friköpta cyklar och tjänstecyklar som finns i Göteborgs Stads verksamheter. Delområde 2 - Markmonterade cykelpumpar för stadsmiljö Syftet med Ramavtalet för delområde 2 är att tillhandahålla markmonterade, stationära cykelpumpar som kan nyttjas av anställda och invånare i Göteborgs stad.
Intern identifierare: N050U25-287
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34430000 Cyklar
Ytterligare klassificering (cpv): 34431000 Cyklar utan motor, 34432000 Delar och tillbehör till cyklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1 - Service och reparation av cyklar samt köp av cykeltillbehör
Beskrivning: Se uhd
Intern identifierare: Delområde 1 Service och reparation av cyklar samt köp av cykeltillbehör
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2 Stationära cykelpumpar
Beskrivning: se uhd
Intern identifierare: Delområde 2 Stationära cykelpumpar