333278-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Simulatorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Varor
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Plutonsatser Och Radioutrsutning till EP
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sweden
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
New materiel for the swedish armed forces existing simulation facility.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34150000 Simulatorer
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 51 013 271,00 SEK
exkl. moms