Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Undersökningslampor, SLL375
Referensnummer: 23/35
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av undersökningslampor, tak- och vägghängda samt mobila med eller utan batteri. Avsikt ramavtal med som längst fyra års avtalstid för region Stockholm och region Gotlands relaterade vårdverksamheter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31521000 Lampor, 31524100 Takarmatur, 31524110 Operationslampor, 44115400 Taklampor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen