See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Snöröjning i Mora Kommun från hösten 2024 till våren 2028
Beskrivning: Snöröjning i Mora Kommun från hösten 2024 till våren 2028
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Del 1: A1 Stranden, A2 Morkarlby, Hemus, Utmeland, A3 Långlet, A4 Östnor, Öna, Kråkberg, A5 Färnäs, A6 Noret, D5 Vinäs, Ringlinjen.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88619:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Del 2: B1 Bonäs, B2 Våmhus.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88619:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Del 3: B4 Oxberg, Gopshus.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88619:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Del 4: C1 Vattnäs, Berkarlås, Risa.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88619:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Del 5: C2 Fu, fudal, C3 Garsås, C4 Nusnäs.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88619:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Del 6: D1 Gesunda, D3 Sollerön.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88619:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Del 7: D2 Ryssa, Budsel, D4 Vika, Isunda.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88619:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Del 8: E1 Finnbodarna, Brintbodarna, Finngruvan, E2 Gävunda. E3 Kättbo.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88619:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Del 9: E4 Venjan.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88619:Lot:9