333329-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Rådgivning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Karriärvägledning
Referensnummer: Af-2020/0022 9394
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85312320 Rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en karriärvägledningstjänst som utgörs av kvalificerad karriärvägledning enligt vägledningsmetoder. Tjänsten riktar sig till alla som är inskrivna på Arbetsförmedlingen som av Arbetsförmedlingen bedöms
Ha behov av karriärvägledning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning, 79634000 Yrkesvägledning, 79998000 Coachning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen