333352-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Hässelby: Tvätt- och kemtvättstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tvätteritjänster inom hemtjänsten
Referensnummer: HV 2023/237
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Hässelby-Vällingby stadsdelsförvaltning och Järva stadsdelsförvaltning inbjuder till anbudsgivning avseende tvätteritjänster inom hemtjänsten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen