333461-2019 - ResultatSverige-Öckerö: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Plankonsulter, Ramavtal
Referensnummer: 0214/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
— Planeringsförutsättningar i tidiga skeden
— Program
— Detaljplaneprogram
— Detaljplaner
— Utredningar
— Inventeringar i samband med planering
Avtalsperiod 1.2.2019 t.o.m. 31.1.2024.
Avsikten är att ramavtal ska tecknas med samtliga kvalificerade konsulter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster, 71356400 Tekniska planeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen