2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vätskebaserad cytologiutrustning med tillhörande förbrukning
Beskrivning: Upphandlingen avser en utrustning avsedd för preparation av prover för vätskebaserad cytologi med tillhörande förbrukning. Utrusningen ska kunna användas kliniskt för preparation av vaginalcytologiska prover som tagits med vätskebaserad teknik och för vätskor som erhållits vid punktionscytologi och övrig exfoliativ cytologi.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102306:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning, 38300000 Mätutrustning, 38400000 Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper, 38500000 Apparater för kontroll och provning, 38600000 Optiska instrument