333513-2021 - ResultatSverige-Fagersta: Säkerhetstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetsskapande teknik
Referensnummer: 2021.01
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal av trygghetsskapande teknik som tjänst till särskilt boende i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumentet. Leveranser, installation och driftsättning, drift, utbildning, av interna trygghetslarm i kommunens särskilda boende ska ingå samt avveckling och demontering efter avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33195000 Patientövervakningssystem, 35121700 Larmsystem, 35125000 Övervakningssystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen