333537-2022 - ResultatSverige-Båstad: Tillhandahållande av programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärende- och dokumenthanteringssystem
Referensnummer: 21/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans samt service, support och underhåll av ett Ärende- och dokumenthanteringssystem för Båstads kommun.
Leveransen ska omfatta ett helhetsåtagande med samtliga nödvändiga aktiviteter för implementeringsprojekt och utbildning så som installation, konfiguration, konvertering och migrering av data.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48810000 Informationssystem, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72224100 Planering av systemimplementation, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72263000 Programimplementation, 72267000 Underhåll och reparation av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen